Чомусь коли йдеться про січень, то відразу згадуються Новий рік і Різдво. Але ж цей зимовий місяць багатий не менш барвистими святами. Пропонуємо вам вирушити на один з найбільш “гарячих” фестивалів світу.

1.Фестиваль повітряних куль у Фільцмосі (Австрія).

Де відбувається: в австрійському місті Фільцмос, розташованому у федеральній землі Зальцбург.

Коли: 13 по 20 січня.

Кілька десятків команд змагаються в мистецтві управління цими давніми апаратами. Всі охочі можуть політати на повітряній кулі, приєднавшись до однієї з команд.

От уже кілька десятків років цей фестиваль збирає глядачів з усіх куточків нашої планети. На землі туристів чекає не менш веселе проведення часу: пісні і танці до ранку, барвистий феєрверк, смачні солодощі і гарячий глінтвейн.

 2.Фестиваль “Кельтські зв’язки”, Глазго (Великобрітанія)

Де відбувається: в найбільшому шотландському місті Глазго.

Коли: 18 січня – 4 лютого.

У далекому 1993 році в британському місті Глазго відбувся перший фольклорний фестиваль. З часом цей захід виріс у найбільше свято кельтського мистецтва в усьому світі.

Фестиваль відкриється справжньою смолоскипною ходою, яка пройде в центрі міста, і концертами живої музики на декількох сценічних майданчиках. У програмі фестивалю близько 300 концертів, тому вибрати улюблену музику і виконавця буде зовсім не складно. Під час фестивалю працюватимуть тематичні виставки та ярмарки виробів ручної роботи.

3.Фестиваль Тамборрада (Іспанія)

Де відбувається: у місті Сан-Себастьян, Іспанія.

Коли: 20 січня.

Тамборрада – одне з найстаровинніших свят Іспанії. Зародивлося в першій половині XVIII століття на честь святого Себастьяна, покровителя міста. Назву свята можна перекласти як “Барабаніада” (від слова “tambor” – “барабан”). Іншими словами, Тамборрада – це день ударників і будь-яких ударних інструментів.

Тамборрада починається опівночі 19 січня з підйому прапора міста на площі Конституції. Музиканти починають грати марш Сан-Себастьяна. Потім настає черга інших композицій. Протягом усього дня по місту мандрують ходи, в яких беруть участь ряджені, що грають на барабанах або на бочках. Їх супроводжує духовий оркестр.

Вранці 20 січня вулиці міста заповнює дитячий парад. Його очолюють обрані тут же генерал і його помічники, а також Красуня Еасо (La Bella Easo – неофіційне найменування Сан-Себастьяна) та її фрейліни. Цього ж дня в мерії міста вручають нагороди визначним громадянам та організаціям.

Опівночі 20 січня городяни знову збираються на площі Конституції, де востаннє звучать барабанні марші – цього разу у виконанні Союзу ремісників. Рівно опівночі мер Сан-Себастьяна спускає прапор – свято закінчується.

4. Карнавал в Аргентині

Де відбувається: у місті Гуалегуайчу.

Коли: з 6 січня – по 24 лютого.

Аргентинський карнавал – карнавал країни (Carnival of the Country) – посідає перше місце серед найтриваліших карнавалів у світі. Протягом 2-х місяців щосуботи місто загоряється безліччю яскравих барв, піснями і латиноамериканськими танцями.

Бій барабанів і запальні ритми самби звучать буквально з усіх боків. А різнокольорове пір’я, блискітки і величезні різьблені фігури створюють атмосферу незабутнього святкового шоу.

Кульмінаційною датою свята вважається третя субота січня. Весь період карнавалу прийнято називати “часом карнавалів і любові”. У цю пору року на атлантичне узбережжя Аргентини з’їжджаються сотні тисяч туристів, щоб добре відпочити і насолодитися приголомшливим видовищем – всі хочуть побачити яскраве незабутнє шоу у виконанні танцівниць латиноамериканських танців, котрі прибувають з усієї країни.