Якщо Ви вже встигли відвідати всі самі основні пам’ятки Риму, пообідати у самих рейтингових ресторанах, рекомендованих TripAdvisor и навіть відчути на собі принади життя справжнього римлянина, то Вам скоріш за все захочеться відчути нових вражень і побачити такі закутки Риму, про які Ви напевно навіть і не чули. Можете навіть не сумніватись, такі місця реально існують, навіть самі римляни кажуть: “проживши усе своє життя в Римі, його не можливо пізнати весь повністю”. Ми запевняємо вас:  у Вічному місті  завжди знайдуться цікаві, невідомі і унікальні пам’ятки (адже недаром археологи по нинішній день кожен рік знаходять нові залишки давніх цивілізацій). Щоб полегшити ваші пошуки нових и незвіданих місць Риму, ми склали список із 9 пам’яток, які Ви зможете вивчити.

Римській “Центральний парк”

Ви, звичайно, вже відвідали прекрасну віллу Боргезе й помилувались на Рим з Апельсинового Саду, розташованого на холмі Яникулум. Що ж робити далі? Відповідь проста: Монте-Маріо. Цей величезний парк (насправді заповідник), маловідомий більшості туристів, розташований на самому високому пагорбі Риму прямо на північний-захід від центру міста, дарує відвідувачам дуже незвичайні панорамні види на Вічне місто.

Давній світ Авентинського Пагорбу

Ви, напевно, знаєте що багатство Риму знаходиться не тільки ззовні, а й під землею. Одним з приголомшливих об’єктів є церква Санта-Сабіна, розташована на Авентинському пагорбі: не тільки тому, що святиня знаходиться під землею, а тому, навіть якщо ви не потрапите всередину церкви, ви матимете змогу побачити, як би виглядав древній/ранньохристиянський світ. До речі, це одна з небагатьох церков у Римі, котра зберегла свою структуру майже непошкодженою.

Римська піраміда

Виконана у єгипетському стилі піраміда, була збудована у 12 сторіччі до нашої ери і з самого початку вона повинна була бути гробницею для римського претора. Тут ви також зможете знайти химерні прикраси у вигляді фресок.

Фрески Рафаеля

Ви вже вивчили кімнати Рафаеля в Ватикані, портрет живописця Папи Юлія ІІ в галереї Боргезе і Ла Форнарину у Galleria Barberini? Вшанували величного художника на його могилі у Пантеоні? Тоді Вілла Фарнезина обов’язково повинна бути у вашому списку. Розкішна вілла XVI сторіччя на Трастевере була прикрашена фресками Рафаеля, Содоми и Бальдассара Перуцці. Деякі з картин особливо еротичні: вілла була збудована банкіром Агостіно Чігі для його коханої жінки.

Стародавні статуї…на електростанції

Рухайтесь у стилі модерн. У Римі існує музей, збудований на промислових об’єктах, і, оскільки це Рим, всередині розташовані предмети не сучасного мистецтва, а досить древня скульптура. Не дивлячись на те, що мистецтво у Centrale Montemartini не таке популярне, як в інших більш відомих Капітолійських музеях, за задумом авторів з’єднання древніх скульптур  на фоні індустріальних турбін і парових котлів виводить мистецтво на новий рівень.

Сліпуча Візантійська мозаїка у прихованій церкві

Звісно, Ви вже бачили сяючі мозаїки у більш відомих церквах, таких як Базиліка Сан-Клементе або Базиліка Санта-Марія на Трастевере. Тоді церква за рогом величезної Базиліки Санта-Марія-Маджоре стане для Вас справжнім скарбом! Побудована у 9 сторіччі, базиліка Санта-Прасседа має прекрасний склеп та прадавню історію, але її головна особливість – це Каплиця Сан-Зено, сповнена сяючими візантійськими мозаїками.

Відповідь Риму археологічному музею Неаполя

Якщо ніяк не випадає можливості дістатись Неаполя та роздивитись фантастичні давні мозаїки та статуї Помпей, – не журіться. Римський Палаццо Массімо – один із наших фаворитів у Римі, що вщерть заповнений вишуканими саркофагами, яскравими скульптурами та приголомшливими фресками.

Величний давній комплекс

Колізей, Форум та Палатин вже наскучили? Тоді ми пропонуємо Вам відвідати ще один археологічний об’єкт, який бачать далеко не всі туристи під час першого, та й навіть другого візиту до Риму. Терми Каракали, що велично вишаться на 125 футів вгору та вміщують до 1600 осіб за раз, колись були запоінені скульптурами та мозаїками. Незважаючи на те, що сьогодні лишилось лише кілька фрагментів від колишньої розкоші, Терми Каракала як і раніше лишаються величним нагадуванням про масштаби могутності древнього Риму.

Сподіваємось, що наш список стане Вам у пригоді та зможе урізноманітнити подорож та ще ближче познайомити з Вічним містом та отримати масу позитивних емоцій під час ваших Римських канікул.

за матеріалами vrime.ru