Штучний інтелект – це вже не перспектива найближчого майбутнього а абсолютна реальність сьогодення. В аеропортах країн ЄС встановлюють систему, котра аналізуватиме міміку користувача аби визначити, чи не бреше він. Щоправда остаточне рішення, керуючись наданими даними, буде приймати безпосередньо людина.
Нововведення спрямоване на прискорений огляду пасажирів, її випробування буде проходити протягом шести місяців на чотирьох прикордонних пунктах в Угорщині, Греції та Латвії.

Алгоритм роботи наступний: спершу пасажир повинен буде завантажити в систему свій паспорт, візу та фінансові гарантії, а потім відповісти на питання, задані комп’ютерним прикордонником на веб-камеру.
Питання не складні – “Що у вашій валізі?” і “Якщо ви відкриєте валізу і покажете мені, що всередині, чи підтвердиться, що ваші відповіді достовірні?”. Таким чином систему можна назвати своєрідним детектором брехні.

Отримавши спеціальний QR-код вам дозволяється продовжити рух, пасажир гарантовано потрапляє на борт літака.
Варто зазначити що система є експериментальною, тому алгоритм не буде особисто відмовляти людям в можливості перетнути кордон.
У попередніх випробуваннях точність роботи iBorderCtrl склала 76%, але, за словами одного з розробників, цей показник може бути підвищений до 85%.