Починаючи із понеділка, 07 січня 2019, у Японії утримуватимуть виїзний збір у розмірі 1000 єн (близько 10 доларів США) для громадян усіх країн, які покидають Японію морем або літаком. Країна сонця, що сходить, анонсувала ці зміни ще з квітня 2018 року, тож, сподіваємось, туристи будуть готові до нововведення.

Податок буде включений у ціну зворотного квитка на літак або судно разом з іншими зборами. Не торкнеться нововведення тільки тих, хто робить тимчасову зупинку в країні і залишає її межі протягом 24 годин після прибуття, а також дітей у віці до двох років, послів іноземних держав та державних гостей. З мандрівників, які купили квитки до 7 січня, податок також стягувати не будуть.

Цей крок було зроблено на фоні буму відвідувань Японії, в результаті якого число туристів, які прибули у країну, склало  28,6 млн. За прогнозами до  2020 року їх число збільшиться до 40 млн. Влада Японії планує витратити кошти, що будуть надходити до казни, на розвиток інфраструктури напередодні літніх Олімпійських ігор у Токіо, які відбудуться у 2020 році. За попередніми розрахунками, податок на виїзд буде приносити близько 50 млрд єн (близько $460 млн) щорічно.

Цього року завдяки доходам від туристичного збору в аеропортах великих міст Японії, включаючи Токіо, будуть встановлені системи розпізнавання осіб. Крім того, додаткові кошти планується направити на прискорення міграційних процедур і установку устаткування для безготівкової оплати проїзду в громадському транспорті.

за матеріалами Укрінформ