Сьогодні ми зібрали список країн які приймають наші цифрові сертифікати COVID про вакцинацію. Нагадаємо, що Україна приєдналася до європейської системи цифрових COVID-сертифікатів щодо вакцинації. Це означає, що українські COVID-сертифікати із «Дія» визнають у країнах Євросоюзу, також 32 держави за межами ЄС беруть участь у системі та визнають українські цифрові COVID-сертифікати.

Сертифікат у паперовій та електронній формі

Система «Дія» генерує сертифікат з QR-кодом українською та англійською мовами в електронній формі для смартфона або у вигляді pdf-файлу для скачування. Якщо ви вибрали PDF-файл, його необхідно роздрукувати.

Для поїздки ви можете взяти із собою COVID-сертифікат у будь-якій формі. У країні призначення його перевірять за допомогою QR-коду.

Термін дії сертифіката

Сертифікат про вакцинацію для поїздок починає діяти через 14 днів після завершення курсу вакцинації. Наприклад, якщо ви зробили останнє щеплення 1 лютого, 15 лютого ви можете використовувати його для поїздок.

Євросоюз скоротив термін дії COVID-сертифікатів після повної вакцинації з одного року до 270 днів. Перевірте термін дії сертифіката, щоб не потрапити під карантинні обмеження під час поїздки.

Термін дії сертифіката COVID можна продовжити на чергові 270 днів. Для цього необхідно зробити бустерне щеплення. Україна дозволила робити такі щеплення та випускає COVID-сертифікати з оновленим терміном дії.

Країни за межами Євросоюзу, які визнають українські COVID-сертифікати щодо вакцинації:

 1. Албанія
 2. Андорра
 3. Вірменія
 4. Ватикан
 5. Великобританія
 6. Грузія
 7. Ізраїль
 8. Ісландія
 9. Кабо-Верде
 10. Ліван
 11. Ліхтенштейн
 12. Марокко
 13. Молдова
 14. Монако
 15. Нова Зеландія
 16. Норвегія
 17. Об’єднані Арабські Емірати
 18. Панама
 19. Сальвадор
 20. Сан-Маріно
 21. Північна Македонія
 22. Сербія
 23. Сінгапур
 24. Таїланд
 25. Тайвань
 26. Того
 27. Туніс
 28. Туреччина
 29. Уругвай
 30. Фарерські острови
 31. Чорногорія
 32. Швейцарія

Країни Євросоюзу, які визнають українські COVID-сертифікати про вакцинацію:

 1. Австрія
 2. Бельгія
 3. Болгарія
 4. Угорщина
 5. Німеччина
 6. Греція
 7. Данія
 8. Ірландія
 9. Іспанія
 10. Італія
 11. Кіпр
 12. Латвія
 13. Литва
 14. Люксембург
 15. Мальта
 16. Нідерланди
 17. Польща
 18. Португалія
 19. Румунія
 20. Словаччина
 21. Словенія
 22. Фінляндія
 23. Франція
 24. Хорватія
 25. Чехія
 26. Швеція
 27. Естонія

Що робити, якщо країна не визнає українського COVID-сертифіката про вакцинацію?

У такому разі ви можете отримати паперовий сертифікат міжнародного зразка про вакцинацію від свого сімейного лікаря. Він має інформацію українською та англійською мовами.

Не всі країни визнають сертифікати про вакцинацію, якщо людина зробила щеплення за кордоном. У такому разі може знадобитися здати COVID-тести перед вильотом та після прильоту.

Чи достатньо лише COVID-сертифіката для подорожі?

Уніфікація в Євросоюзі стосується лише визнання цифрових COVID-сертифікатів щодо вакцинації та їх перевірки.

Кожна країна встановлює свої карантинні правила. Німеччина дозволяє в’їжджати іноземцям лише з COVID-сертифікатом про вакцинацію, Кіпр додатково вимагає складати три тести для відвідування острова. Австрія визнає цифрові COVID-сертифікати з «Дія», але для відвідування кафе може знадобитися ПЛР-тест або бустерне щеплення.

Тому перед поїздкою вивчіть правила в’їзду до конкретної країни та правила відвідування місць дозвілля. Це можна зробити на сайті консульської служби МЗС України trip.gov.ua та на сайтах туристичних офісів країн, куди ви їдете.

У сучасних умовах організація подорожі – задача, що потребує уваги до деталей, досвіду та відповідальності. Бронюючи для Вас, ми піклуємось про найменші нюанси. Підбір зручних маршрутів, бронювання готелей, трансферів, екскурсійна програма, страхування та інші потрібні у дорозі сервіси із оплатою платіжною карткою, готівкою та безготівковою оплатою! Дозвольте ТУРМАНDРИ організувати ваші мандрівки. Швидко, компетентно, відповідально. Тому що дбаємо!