Італія запрошує туристів на щорічний Фестиваль каштанів, який триватиме в одному з середньовічних сіл регіону Лаціо впродовж місяця.

“Уже 17-й раз в селі Валлерано, розташованому в центрі італійської області Тушіа, відбудеться традиційний Фестиваль каштанів, який вподобали місцеві жителі й гості. Кожні вихідні з 6 жовтня до 1 листопада на центральній площі пройдуть масові гуляння з дегустацією страв, головним інгредієнтом яких стане, звичайно ж, каштан – осінній символ регіону”, – йдеться в публікації.

Традиційно під час фестивалю на головній вулиці Валлерано з’явиться величезна металева чаша, в якій безперервно обсмажуватимуть каштани і пригощатимуть відвідувачів.

По неділях всім охочим також запропонують відправитися на безкоштовні екскурсії історичним центром з відвідуванням місцевих печер, де впродовж століть зберігали вино й каштани. Крім святкових шоу з виступами музикантів й історичними парадами, гостей фестивалю чекають антикварний і ремісничий ринки, виставка хижих птахів і виступи італійського цирку.

Село Валлерано розташоване за 17 кілометрів на схід від міста Вітербо. Доїхати сюди можна від станції OrteScalo на автобусах Cotral, що курсують за маршрутом Флоренція – Рим. Експерти рекомендують об’єднати відвідування фестивалю каштанів з візитом в Вітербо, що є адміністративним центром Лаціо. Туристів тут чекає знайомство з археологічними спадщиною області, мальовничим озером Віко і вулканічним заповідником.

У 2009 році каштани ввійшли до реєстру “Denominazione d’Origine Protette”, куди належать ще 114 агропродуктів, які представляють усе гастрономічне багатство Італії.