Наша команда знайшла для вас добірку національних парків України , куди можна вирушити на зимовий вікенд у пошуках активного екологічного відпочинку, завдяки УНІАНУ.
Саме в цих місцях можна не тільки подихати свіжим повітрям і помилуватися фантастичними зимовими пейзажами, а й відшукати сліди диких тварин на снігу і поспостерігати за птахами.

Національний природний парк “Синевір”, Закарпатська область
Це одна з найнеймовірніших зимових локацій України. Тут рихлий сніг і свіже морозне повітря, а пейзажі біля найвищого в Україні озера неповторні, як у казці. Саме озеро вкрите льодом та снігом, а поряд – водоспад Білий звір. Вода тут тече зі скель, між ялинами та буками, а на морози вона перетворюється на химерні льодові фігури. Крім “Морського ока”, як поетично називають у народі озеро Синевир, тут можна відвідати Центр реабілітації ведмедів, де лікують тварин після жорстокого поводження у приватних зоопарках та цирках. Також можна відвідати музей “Старе село” та низку цікавих локацій у Колочаві. У цьому ж населеному пункті туристи можуть відвідати центр реабілітації хижих птахів “Сапсан”, напитися води з мінерального джерела, помилуватися мальовничими горами та поглянути на велич карпатських лісів.

Галицький національний природний парк, Івано-Франківська область
Ще одна локація з мальовничою природою, де вас зачарують покриті снігом унікальні букові ліси з карстовими скелями та печерами, тиша урочищ та замерзлі водойми. А ще парк є притулком для рідкісних тварин, що охороняються законом України. І, якщо вам буде цікаво поспостерігати за їхнім життям, то радимо робити це з провідниками, які добре знають місцеву природу, звірів, які мешкають тут, і яким є що розповісти. У найцікавіших куточках нацпарку прокладено туристичні маршрути та еколого-пізнавальні стежки. На території діє Центр реабілітації диких тварин, які потрапили в халепу. Їх виходжують і по можливості відпускають у дике середовище, а тих, кому постійно потрібна людська допомога, залишають у центрі. Тут можна побачити лелек, лисиць, оленів та зайців.

Національний природний парк “Святі гори”, Донецька область
Парк розташований у Слов’янському та Краснолиманському районах. Тут можна помилуватися не лише застиглою річкою Сіверський Донець, а ще й “інопланетними” крейдовими горами. Загальна площа парку – 40 гектарів. Природа цієї місцевості та її околиць ще зберегла умови існування багатьох рідкісних птахів, таких як скопа, тювик, змієєд та інші. Звичайно, взимку ви їх тут не побачите, зате є шанс зустріти на байракових дібровах досить рідкісну для Східної України тварину – гірську. Справжньою перлиною заповідника є печерні храми з Миколаївською церквою, яка була збудована у XVII ст. на крейдовій скелі. Ця унікальна споруда відтворює у камені традиції дерев’яної народної архітектури та є оригінальним твором українського бароко. Взимку вона нагадує палац Снігової королеви.

Національний природний парк “Тузловські лимани”, Одеська область
Це справжня Мекка для любителів спостережень за птахами, що знаходиться біля Чорного моря. Через територію парку проходить один із найбільших міграційних шляхів пернатих. Взимку сюди прилітає багато гусей та качок, зустрічаються й такі екзотичні види, як червонозоба казарка, яку в Україні можна побачити лише тут. Якщо ви не любите спостерігати за птахами, милуйтеся природою: сивий степ, червоний солонець, притрушений інеєм очерет. А запах моря, який поєднується із запахом лісу, додасть вашим прогулянкам чарівності. Незабутні враження та фото гарантовані.

Національний природний парк “Подільські Товтри”, Хмельницька область
Подільські Товтри – місце сили та натхнення. Тут можна насолоджуватися красою природи спокійно, нікуди не поспішаючи. Візуально Товтри є мальовничими пагорбами, з яких починаються українські Карпати. Тут один за одним піднімаються покриті деревами мальовничі пагорби, а біля їхнього підніжжя лежить тиха гладь скутих льодом синіх озер різної форми та розмірів. Загалом у парку налічується цілих 160 товтр. Різні за висотою, що поросли лісом і “лисі”, всі вони мають спільну рису: західний схил крутий, а східний пологий. У Європі аналогів Подільським Товтрам немає, схожі за геологічними структурами скелясті гряди існують лише у Великій Британії та США. Манять мандрівників не лише запаморочливі краєвиди, а й тутешні джерела із цілющою водою. Наймагнетичнішою точкою парку є мальовнича Бакота з неймовірними краєвидами та стародавнім скельним монастирем. Це ідеальне місце для єднання з природою, де панують тиша та спокій. Взимку у парку діють піші, кінні та лижні маршрути.

У сучасних умовах організація подорожі – задача, що потребує уваги до деталей, досвіду та відповідальності. Бронюючи для Вас, ми піклуємось про найменші нюанси. Підбір зручних маршрутів, бронювання готелей, трансферів, екскурсійна програма, страхування та інші потрібні у дорозі сервіси із оплатою платіжною карткою, готівкою та безготівковою оплатою! Дозвольте ТУРМАНDРИ організувати ваші мандрівки. Швидко, компетентно, відповідально. Тому що дбаємо!