15 листопада, в Марокко відбулося офіційне введення в експлуатацію першої на Африканському континенті швидкісної залізниці Танжер-Касабланка. Лінія була відкрита королем Марокко Мохаммедом VI і президентом Франції Еммануелем Макрона.

На новій лінії перевезення будуть здійснюватися поїздами виробництва французької компанії Alstom, поставленими в Марокко в кількості 12 одиниць.

Потяги будуть ходити зі швидкістю 320 км / год на 180-кілометровій ділянці між Танжером і Кенітра. А між Кенітра і Касабланкою на ділянці звичайної ж / д мережі протяжністю 200 км вони будуть їхати зі швидкістю 160 км / год. Завдяки швидкісним поїздам дістатися з Танжера в Касабланку тепер можна буде за 2 години і 10 хвилин замість 4 годин і 45 хвилин, інформують в Alstom.

Потяги Avelia Euroduplex були спеціально адаптовані до умов північноафриканської клімату. Їх місткість – 533 пасажирів, кожен поїзд складається з 8 вагонів, включаючи 2 вагона першого класу, вагон-ресторан і 5 вагонів другого класу.

Нагадаємо, що реалізація першого етапу проекту будівництва високошвидкісної залізниці в Марокко – ділянки Танжер-Кенітра почалася в 2011 році. До 2035 року уряд країни планує розширити швидкісне ж / д сполучення до Уджда (кордон з Алжиром) і Агадира, на півдні країни.